Najnovšie recenzie zo sekcie Mobily, GPS

Overený zákazník Gigastore Miroslav

Zakúpený v Gigastore

• OK

Spoľahlivosť, dobré meno značky, výborné parametre a teraz aj prijateľná cena.

THL 5000 DualSim

BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

MaofKO MaofKO

• pomer cena / výkon / kvalita
  • rýchly, bezpečný a nenáročný systém, žiadne sekanie, mrznutie a hlavne žiadne blbnutie a reštarty
  • 2GB RAM
  • 16GB ROM + MicroSD karty do 64GB
  • perfektne vymyslené a veľmi návykové ovládanie systému 4 jednoduchými gestami bez zbytočnej domovskej obrazovky a ešte zbytočnejších widgetov
  • nemá žiadne dotykové tlačidlá pod displejom (alebo na spodku obrazovky), ktoré by som pri písaní na klávesnici v rýchlosti omylom stlačil, ako sa mi to stávalo na androide
  • parametrovo dobrý fotoaparát so silným LED bleskom (8Mpix, BSI senzor, autofocus, FullHD video), aj keď výsledky až také skvelé v niektorých svetelných podmienkach niesú, ale to je skôr softvérová záležitosť, pretože snímač je sám o sebe vynikajúci
  • vymeniteľná baterka
  • všetka komunikácia na jednom mieste (BB Hub), no vždy je čo vylepšovať
  • veľkosť ešte celkom znesiteľná, aby sa dalo palcom dočiahnuť všade na displeji, teda aspoň mne, ale väčší mobil by som už určite nechcel, aj kvôli váhe
  • displej nemá Gorilla Glass, ale "len" tvrdené sklo, zatiaľ ani jeden škrabanec, ale preistotu som dokúpil ochranné sklo
  • IPS displej - reálne farby narozdiel od Super AMOLED, ale za cenu o niečo vyššej spotreby energie
  • displej má väčšiu (až zbytočne vysokú) jemnosť ako iPhone 5 (355ppi vs 326ppi) a skvelú čitateľnosť na slnku
  • spúšťanie android aplikácií (zatiaľ mi išli skoro všetky)
  • reálny multitasking, aj pre android aplikácie, takže ho má vlastne telefón vyriešený lepšie ako sám android, ktorý aplikácie bežiace na pozadí uspáva
  • reproduktor je na spodnej strane,takže nehrá do podložky, a má navyše aj basy, ale to je u blackberry mobilov štandard
  • najlepší zvukový výstup na slúchadlá, aký som zatiaľ na mobile počul, čo potvrdzujú aj recenzie
  • najlepšia dotyková klávesnica na trhu, predikcia v slovenčine, v podstate žiadne preklepy a veľmi vysoká rýchlosť písania, jednoznačne najväčšie plus celého mobilu
  • dostatok kvalitných aplikácií už v základe
  • samostatné tlačidlo na pozastavenie hudby
  • kopec detailných a rozumne usporiadaných nastavení
  • možnosť odomknúť telefón jednoduchým posunutím prsta nahor
  • možnosť spustiť fotoaparát aj zo zamykacej obrazovky
  • možnosť odomknúť telefón kombináciou čísla a malej časti obrázka (podľa mňa omnoho lepšie a rýchlejšie ako vyťukávanie hesiel a kreslenie vzorov) dosť silná viacfarebná notifikačná LEDka
  • veľmi rýchly internetový prehliadač (vďaka Webkitu) a ako jediný s podporou flash
  • veľmi silné vibrácie
  • veľmi silné slúchadlo, ešte sa mi nestalo, že by som niekomu nerozumel, čo mi hovorí
  • vydarená aplikácia na kompas
  • v balení aj anglická nabíjačka, takže po dokúpení 1$ redukcie na naše zástrčky mám ďalšiu nabíjačku
  • na pripojenie k pc netreba ani kábel, stačí len wifi, telefón sa pripojí ako sieťový disk
  • aktualizície systému zatiaľ cca do roku 2016
  • ikona Kalendárovej aplikácie vždy ukazuje aktuálny dátum
  • zobrazenie % batérie sa dá napr. posunutím prsta odspodu nahor
  • trochu slabšia baterka, ale v pohotovosti vydrží neskutočne dlho
  • pomalý prenos súborov do PC cez kábel (ale to je možno chyba u mňa)
  • zamykacie tlačidlo na vrchu (zvykol som si)
  • BBLink je dosť nespoľahlivá aplikácia
  • keď nechám v Hube otvorený FB chat, tak ma mobil neupozorňuje na nové správy, takže musím z neho vždy ísť von
  • niektoré Android aplikácie sú trochu spomalené, ale každou aktualizáciou systému je to o kus lepšie
  • pri prichádzajúcom hovore sa zvonenie vypne akonáhle sa hocikde dotknete displeja, čiže sa to teoreticky môže stať aj vo vrecku a keby nebolo tých silných vibrácií, tak si ani nemusíte všimnúť, že niekto volá, ale osobne som zatiaľ s tým problém nemal
  • trochu nedolieha na niektorých miestach zadný kryt, ale aj tak používam transform shell case, takže je mi to jedno
  • chýba klasické dvojpolohové hardvérové tlačidlo fotoaparátu, takže sa občas nepodarí zaostriť tam kam by som chcel
  • veľmi málo nastavení fotoaparátu (vyriešil som aplikáciou Camera ++)
  • dialer vydáva pri vyťukávaní čísel tie oldschoolové zvuky, nedajú sa vypnúť, jedine si dať tichý režim a takisto zároveň nevyhľadáva podľa T9 kontakty (namiesto tohto sa dá použiť vyhľadávanie v systéme, kde niesú ani tie zvuky, a kontakty zobrazuje za pochodu)

Po 3 rokoch používania a trápenia sa s Androidom som si povedal dosť. Mal som SE Xperia Neo, ktorý bol pomalý, reštartoval sa, malá RAM aj ROM, CyanogenMod tomu pomohol len v niektorých ohľadoch.

Keďže ma moc neteší, kam sa svet mobilov uberá, tak mi Z10 vyšiel ako jediný možný mobil pre mňa. Po BB som už pokukoval pár rokov, ale až toto je to pravé, čo ma presvedčilo zase vymeniť mobil. S

tým, že sa poriadne nedotykové mobily už nerobia som sa nejako zmieril, ale na dotykovú klávesnicu som si nezvykol, a to som poskúšal na Androide kadejaké, ale až táto v BB Z10 je to pravé, na tom

je radosť písať. Takže do úvahy prichádzaly jedine QWERTY modely od BB, ale keď som si nakoniec vyskúšal aj modely z rady Bold aj Curve, tak som radšej hľadal ďalej keďže ani to mi nesadlo a bolo

mi jasné, že BB ako výrobca mobilov s najlepšími klávesnicami si isto dal záležať aj na dotykovej klávesnici na Z10 a mal som pravdu. Predikcia je perfektná, návrhy slov alebo aj celé vôbec

nezačaté slová sa ukazujú nad niektorými klávesami a do textu ich hodíte jednoduchým posunom prstu, čo extrémne urýchľuje písanie. Návrhy môžu byť naraz v 3 jazykoch. Klávesnica sa samozrejme učí

vaše výrazy, a ďalšia vychytávka je, že sa behom pár znakov prispôsobuje spôsobu (resp. miesto kam dopadajú prsty) stláčania klávesov, čím sa minimalizujú preklepy. Volá sa to Heat mapping. Ťažko

sa to vysvetľuje, v zahraničných recenziách je to takisto vysvetlené a takýchto malých vychytávok je tu ešte v celom systéme viacero.

Hľadal som mobil, na ktorom sa bude čo najlepšie písať, ktorý nebude moc veľký (4,3" displej bol maximum), ktorý bude mať vymeniteľnú baterku (btw ako je riešený surový reštart androidov s

nevymeniteľnou baterkou, keď zamrzne a nechce sa pohnúť???) a hlavne vyladený a rýchly systém, Android, to je čistá katastrofa a môže si tvrdiť kto chce čo chce, že som mal doteraz šunku, keď

vidím, jak sa naň aj priatelia a známi sťažujú a to majú mobily aj za 500€ s dokonca lepšími parametrami ako BB Z10. A o tom, že je plný reklamy, appky sú nenažrané po povoleniach a že nemá

klávesnicu ani omylom porovnateľnú s touto ani nehovorím. Skúšal som ich asi 20, jedna horšia než druhá.

Niekomu by mohlo vadiť, že k hornej lište s rýchlymi nastaveniami sa dá dostať len z hlavného menu (v spustenej aplikácií sa totižto potiahnutím prstu nadol zobrazia jej vlastné nastavenia), ale na

druhú stranu zase v nej niesú notifikácie, takže ju človek potrebuje len občas a to jedno gesto navyše na minimalizovanie aplikácie nikoho nezabije, navyše od verzie systému 10.3 sa dá lišta

otvoriť odvšadiaľ potiahnutím 2 prstami. Notifikácie sa zobrazujú na zamykacej obrazovke a potom ešte vo vrchnej časti displeja okamžite, ako príde správa, atď.

Telefón sa dlho zapína a vypína, ale systém je veľmi stabilný a vyladený, takže netreba robiť reštarty, takže to vôbec nieje pre mňa mínus.

Aplikácie v BBWorld rýchlo pribúdajú stále ďalšie, keďže BB platí vývojárom Android aplikácií 100$ za každú naportovanú aplikáciu pre BB a navyše komu by aj tak nestačilo, tak sa dajú pohodlne

spúšťať aj tie čisto Androidové. Vo verzii 10.3 pribudol dokonca aj Amazon Appstore.

Nechápem, prečo ľudia u nás tak málo kupujú BB mobily, keď sú také prepracované, a zvlášť, keď po čase klesnú na takúto super cenu (600€ -> 190€). Zrejme to ale bude tým, že majú masírované zmysly

denno denne reklamou, že potrebujú takéto Samsungy, hentaké tablety, také iPhony a podobne... ale nevadí, je to každého vec a ja mám aspoň mobil, ktorý asi len tak u niekoho neuvidím.

Sony Xperia E1

Sony Xperia E1

Anonym Anonym

(naposledy upravené 15. decembra 2014)

• Dobre jeto že to je androind a ma wifi
  • strasne seká a pomali sa nacitavaju stranky

Ale celkom OK mozno doporucujem

GIGABYTE GSmart Roma R2 Plus

GIGABYTE GSmart Roma R2 Plus

Matúš Matúš

• výkon
  • android 4.4
  • mobil ktorý za tú cenu je skvelý
  • aj pre náročnejších
  • extrémne slabá batéria čo je pomerne veľký problém
  • DualSim má to aj svoje nevýhody pokiaľ používate 1 Sim tak je to zbytočné

Skvelý telefón cena pomer výkon super až na tú výdrž batérie super

Samsung S7580 Galaxy Trend Plus

Samsung S7580 Galaxy Trend Plus

Overený zákazník Shoppie.sk aňa

Zakúpený v Shoppie.sk

• Pekný dizajn, ľahké ovládanie
  • Zatiaľ som nezistila. Nemám vyskúšané všetky funkcie, napr. fotenie.

Dobrý telefón. Doporučujem.

Acer Liquid E700

Acer Liquid E700

Overený zákazník Alza.sk Overený zákazník

Zakúpený v Alza.sk

super za tú cenu lepší nieje

Púzdro Acer HP.OTH11.01J čierne

• GPS
  • Systém
  • Vodeodolnosť
  • Krytky

Takže majiteľom tohto telefónu som bol niečo vyše roka.Býval som veľkým fanúšikom značky Sony, iný telefón som ešte nemal.Zaujal ma najmä svojou odolnosťou, čo bolo to čo som hľadal.Prvé mesiace som bol úplne spokojný.Po teste vodeodolnosti v bazéne začal telefón slabšie reagovať na dotyk, niekedy trebalo dvakrát kliknúť, písanie SMS ťahom bolo nemožné, taktiež hrať hry kde bolo potrebné držať/stláčať niečo na obrazovke.Neskôr odletelo gumené tesnenie z krytu jacku, čím telefon prestal byť vodeodolný.Reklamácia displeja neuznaná, reakcie sa ale pravdepodobne zlepšili reštartom do výrobných nastavení.Tesnenie na krytku mi obchod doplnil aj napriek neuznanej reklamácii. Telefon však začal nepochopiteľne mrznúť, akákoľvek operácia trvala neprimerane dlho, zdvihnúť hovor sa niekedy podarilo na 2-3 pokus.Párkrát sa vypol a hodinu vobec nereagoval.GPS bolo nepoužiteľné od začiatku, čo je u outdoor mobilu neobhájiteľná chyba.Pri druhom použití v bazéne telefón zatiekol, prestal reagovať na dotyk a do 10 minút sa vypol a už sa nezapol.Reklamácia uznaná, dostal som nový kus (mp3.sk). Tento nový kus som okamžite predal, a po zlej skúsenosti som sa rozhodol opustiť značku Sony.

Sony Ericsson C702

Juraj Kunovič Juraj Kunovič

• kvalitne spracovanie
  • čistý android - už bola ohlasena aktualizácia na najnovší Android 5.0
  • verzia 8GB LTE už má slot pre microSD kartu
  • balenie neobsahuje sluchatka a ani nabijáčku!!!! V krabičke nájdete iba USB kábel
  • verzia s LTE nie je zatiaľ dostupná v 2 SIM verzii

Pomer výkon/cena u mobilov u nás voľne dostupných ((nie dovoz z Číny) asi neprekonateľná momentálne.

Sony Xperia Z3 Compact

Sony Xperia Z3 Compact

Overený zákazník MALL.SK Janko

• rýchlosť
  • šikovný do ruky
  • kvalitný displej a kryt mobilu
  • funguje bezchybne
  • mohol byť trochu lepši fotoaparát

Mobil je na bežne použivanie až príliš dobry a za taku cenu je to super.
Vrelo odporúčam

Honor 6 / 16 GB

Honor 6 / 16 GB

Overený zákazník Extreme Digital zRt Mario

Zakúpený v Extreme Digital zRt

• V podstate nadupany telefon. Rychle reakcie. Telefon sa da dobre zpersonalizovat. Fotky robi naozaj vo vynikajúcej kvalite, hlavne za denneho svetla. Zaujimave je prostredie Androidu, ktore ponuka. Zamknuta obrazovka, aj napriek tomu, ze mate zvolene odblokovanie pomocou pin ponuka rychly vstup do zakladnych funkcii telefonu ako napr. kalkulacka, prisvetlenie, fotak, kalendar a pod. Ked uz chcete vojst do telefonu, az potom si vypyta pin.To mi pri inych znackach chybalo. Trocha som sa obaval tejto cinskej invazie, ale v porovnani cena a vykon mu jednoznacne nie je co vytknut. Pravda o tom, ze je porovnatelny s inymi drahymi vlajkovymi lodami je na mieste. Takze ak niekto chce usetrit na cene nie vsak na urok kvality toto je spravna volba.
  • Nie stale preferovana znacka u nas. Maly problem s doplnkami, ale po dlhsom hladani som zakupil obal na svk. Da sa to vyriesit dodavatelmi zo zahranicia. Tam najdete akekolvek a lacnejsie prislusenstvo. Trosku zamrzi, ze v zakladnom baleni nenajdete sluchatka do usi. Troska mi vadi ovladacie menu na display v spodnej casti. Mohlo to byt mimo obrazovky.

Naozaj ocenujem rychlost, ani na sekundu sa nezastavi, nezamrzne. Za cenu 316€ ponuka bohatu vybavu 3G RAM, 8 jadro, fotak, predna kamera, led notifikacie, super display, dobry zadny reproduktor, infraport, dobra vydrz baterie . Mozem jedine odporucit.

Batéria Huawei Ascend G300

• Batéria
  • Kamera
  • Hrúbka
  • pamäť

s mobilom som veľmi spokojný...

Overený zákazník Mobilné telefóny Overený zákazník

Zakúpený v Mobilné telefóny

• kvalita displeja
  • rýchlosť
  • na bežné používanie viac než dostatočný výkon
  • keďže už nejde o aktuálnu vlajkovú loď, pomer cena/výkon je oveľa zaujímavejší
  • veľmi úzke okraje

S telefónom som veľmi spokojný.

Najväčší problém mi spôsobuje jeho hrúbka, presnejšie tenkosť, a úzke okraje okolo displeja. Keď palec natiahnete, aby ste sa dotkli niečoho na vzdialenejšej časti displeja, väčšinou sa dotknete okraja displeja a aktivujete niečo iné, prípadne displej zablokujete, pretože už registruje jeden dotyk.

To platí aj o kapacitných tlačidlách pod displejom. Keďže je okolo nich veľmi málo priestoru, je veľmi ľahké ich aktivovať pri pokuse o dotyk vo vzdialenejšej časti displeja.

Zvlášť nepríjemné je to pri fotografovaní, keď si pravidelne fotoaparát vypnem, prípadnem zmením zaostrovací bod či aktivujem spúšť, hoci som to nemal v úmysle.

Tým, že je telefón taký tenký, má tendenciu sa v ruke pošmyknúť. Stále tŕpnem, či mi nevypadne z rúk. Pri takomto telefóne je puzdro asi nevyhnutnosťou. Už som si jedno objednal. Možno sa vyrieši je problém s úzkymi okrajmi.

Sony Xperia Z1

Sony Xperia Z1

Overený zákazník Alza.sk Peter

Zakúpený v Alza.sk

• Vzhlad, vykon, nfc, vydrz baterie
  • Bez prislusenstva, mrzne,pomaly, slabe foto

Uz by som ho nekupil

• neseka
  • ide aj gta vice siti
  • 2 simkz
  • pametovka do 64 GB
  • internet ide mega dobra

perfekni pre hracov a skolakov

Zobrazujem 301 - 320 zo 500 recenzií 1...14 15 [ 16 ] 17 18...25